Одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Одговор на новинарско прашање на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: Како ја оценувате вчерашната одлука на за формирање на посебно тело за борба со криминалот и корупцијата?

Одговор: Срамно не влада после три години во време кога се стега обрачот околу премиерот и неговите најблиски соработници во еден најкоруптивен случај наречен рекет да формира сега тело, внимавајте влада со сите институции со сите органи за испитување за репресии  и сите институции за заштита на правото и правниот систем по три години власт формира тело за борба против корупцијата и криминалот.  Прашањето е али досега не функционирале и како истите оние луѓе кои што се споменуваат можеби под псевдонимите Кики, Фрики, Коки, Зоки, Шеки, сега ќе координираат тело за борба против криминалот и корупцијата.  Ова е уште една маска и уште еден прав во очите на јавноста само и само за да се заташка истрагата за случајот рекет.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...