Јанушев:Имало многу “бисери” од Зоран Заев и до сега, ќе видите дека тој може и “повеќе”

После изјавата на овој кој ми е срам да го наречам Премиер, навистина не знам што да напишам! 🤭🤫😮

Имало многу “бисери” од Зоран Заев и до сега, само немој да мислите дека изјавата за Суетниот новинар и Педерот се врвот, ќе видите дека тој може и “подобро” и “повеќе”.

И се ова во ист ден кога Блерим Беџети изјавувава како Заев барал од него да се смени Јово Вангеловски, Претседателот на Врховен суд!

За крај еден краток коментар за аферата “Рекет” – не за џабе рекле: “ако сакаш работата да остане незавршена, формирај Комисија”.

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...