СДСМ предизвикува повеќе штета отколку што води корисни политики во земјоделскиот сектор

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ ги доведе земјоделците до питачки стап.

Мерката „Зелена нафта“ е една од низата на популистички и козметички мерки од кои земјоделците немаат никаква корист.

Оваа мерка може само половина од земјоделците во Република Македонија да ја користат. Односно СДСМ треба да одговори зошто предвидува само 55.000 картички за зелена нафта, а во Македонија регистрирани се над 100.000 македонски земјоделци.

СДСМ навистина да се грижеше за земјоделците како вели секој ден, требаше да ја намали акцизата и со тоа би се постигнал вистински ефект кој би ги ставил во рамноправна основа сите граѓани на Република Македонија.

СДСМ со мерката „Зелена нафта“ само докажува дека е лош менаџер. СДСМ предизвикува повеќе штета отколку што води корисни политики во земјоделскиот сектор.

Затоа е потребно што поскоро да се распишат предвремени парламентарни избори за да се стави крај на блескањето на Зоран Заев и неговата мафија.

 

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...