Мисајловски: Крајно време е власта да си даде колективна оставка и да следуваат избори!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска преку својот Фејсбук профил порача крајно време е власта да си даде оставка!

-Крајно време е ВЛАСТА да ги покаже европските вредности за кои се стреми и да даде пример со КОЛЕКТИВНА ОСТАВКА !!!

ОСТАВКА !!!
ИЗБОРИ !!!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...