Царовска се фали дека се опремуваа и подготвуваат нови објекти за децата од предучилшно образование, а молчат и не кажуваат за кои објекти станува збор

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на МТСП

Владата на СДСМ заедно со министерката за труд и социјална политики, Мила Царовска и понатаму продолжуваат со ширење на лажни вести.

Царовска преку ресорното министерство се фали дека се опремуваа и подготвуваат нови објекти за децата од предучилшно образование, а молчат и не кажуваат за кои новотоворени објекти станува збор  и колкав е опфатот на деца.

Тоа само покажува дека не се работи ништо и Царовска ги лаже граѓаните.

Ако Царовска водеше грижа за децата, немаше да го укине додатокот за трето дете.

Ако Царовска водеше грижа за вработениот кадар во градинките, нема да ги дискриминира вработените во овие установи.

Ова е само уште еден доказ дека Царовска и понатаму продолжува да шири лажни вести.

Поради ваквите политики потребно е Царовска да си замине од ова министерство.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...