СДСМ со мерката „Зелена нафта“ не ги решава проблемите на земјоделците

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ продолжува да ги залажува граѓаните со нивната популистичка и козметичка мерка „Зелена нафта“.

Со оваа мерка СДСМ предвидува поделба на 55.000 картички за зелена нафта, а во Македонија има преку 100.000 регистрирани земјоделци.

СДСМ со мерката „Зелена нафта“ не ги решава проблемите на земјоделците. Тие имаат проблем со пласманот и цената на нивните производи.

Лагите на Заев и на СДСМ станаа провидни, затоа потребно е веднаш распишување на предвремени парламентарни избори.

Kога ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на предвремените парламентарни избори тогаш ќе започне реалната грижа за земјоделците.

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...