Делегација на ВМРО-ДПМНЕ положи свежо цвеќе по повод државниот празник 2 август Илинден

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од членовите на Извршниот комитет, Иванка Василевска, Драги Димитриевски, Орце Ѓорѓиевски и Цветан Трипуновски по повод државниот празник 2 август Илинден положија свежо цвеќе пред споменикот на АСНОМ, Споменикот на Никола Карев,  како и пред Споменикот на Методија Андонов Ченто.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...