Животот во Република Македонија по доаѓање на СДСМ на власт не стана подобар туку крпен

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ продолжува преку партиски бледи соопштенија да ја манипулира јавноста.

Граѓаните ја гледаат и чувствуваат катастрофалната економска политика на Зоран Заев.

Како со мерката за радиодифузна такса, така и со оваа мерка со намалување на сметките за парно за 200 денари ја лаже јавноста.

Граѓаните секој ден се повеќе осиромашуваат и немаат пари.

Според податоците на „Евростат“ околу 61% од македонските граѓани не можат да си дозволат седумдневно летување.

Над 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата.

Акцизата на нафтата ја покачија, и горивата станаа поскапи.

Секој ден се иселуваат граѓани од Република Македонија поради сиромаштијата која завладеа благодарејќи на СДСМ.

Животот во Република Македонија по доаѓање на СДСМ на власт не стана подобар туку крпен.

СДСМ додека ја замајува јавноста се случува криминал од невидени размери. Постојат сериозни индиции дека преку невладини организации легнуваат милионски суми евра на сметки кои директно или индиректно се поврзани со високи функционери од власта.

Поради овие лаги и криминал Заев и СДСМ треба веднаш да си заминат од власт и да се распишат предвремени парламентарни избори.

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...