Ѓорѓиевски до власта: Крајот ви се ближи, и тоа го знаат и Кики и Фрики, и Зоки Поки

Дојде време во кое Кики вика дека не е Кики. Гледаме и не можеме да веруваме. Народот на ова вели, си ја ишка мувата од капата зошто друго не е, и не може да биде. Овој вистинскиот Кики е доскорешен генерален секретар, и се уште во раководството на партијата на власт, вели Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

-И ако има нешто блескаво во СДСМ тоа е кариерата на овој Кики, ама не по чесноста, туку блескава по нечесноста, сомнежите кои ОЈО треба да ги потврди или отфрли дека бил учесник во сомнителни зделки, вработувања, договори. Барем да ќути, да пропадне и да молчи, како другарка му Фрики, но Кики уште гласен, реди надимаци на други луѓе кои не ни помирисале криминал како што овој Кики тоне во него. Народот вели “ем шуто ем боде”, се препелка и тоне во сопствената кал. Крајот ви се ближи, и тоа го знаат и Кики и Фрики, и Зоки Поки, пишува Ѓорѓиевски на Фејсбук.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...