Шилегов е најнеспособниот градоначалник во историјата на Град Скопје

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Шилегов е најнеспособниот градоначалник во историјата на Град Скопје.

Шилегов откако стана градоначалник ништо ме стори за Град Скопје.

Ветуваше живот за Скопјани но добија само смет по улици и казни.

Наместо зеленило за Скопје тој ги сече кришум дрвјата по Општина Аеродром.

Шилегов можеби е добар за неговиот шеф Зоран Заев, но за Скопје не е.

Единствено достигнување на Шилегов е промоција ма автобуска постојка и рекламирање како вози тротинет.

За овие скоро две години Шилегов само докажа дека нема капацитет да биде татко на Град на Скопје.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...