Одговор на новинарски прашања на Благица Ласовска, Претседател на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Одговор на новинарски прашања на Благица Ласовска, Претседател на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: За лидерската средба дали има некои промени, еве и Мицкоски останува на ставот, имаме денеска информации дека ќе биде и откажана?

Одговор: Остануваме на ставот, претседателот Христијан Мицкоски нема да се појави на лидерската средба.

Прашање: Добро, а за заклучоците вчерашни на СДСМ како ги коментирате, декларацијата што тие ја објавија?

Одговор: Многу несериозно за политичка партија која што е на власт и која што треба да ја спроведува програмата во која што патем речено вели дека ќе се бори со криминал. Во тек на ваков скандал да донесува декларација. Тие се власт и тие треба да го спроведуваат законот. За нас тоа е премногу несериозно во овој момент да носите декларација кога се соочувате со вакви многу сериозни скандали.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...