СДСМ да одговори зошто Заев ја штити Катица Јанева и дали Кики и Фрики се високи претставници на партијата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева?

Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ?

Заев е главниот промотор и заштитник на криминалот.

СДСМ и Заев ја девалвираа правната држава и институциите во Република Македонија.

Јавното обвинителство мора да направи сериозна истрага и да утврди дали Зоран Заев учевствувал во рекетирањето и колкав процент земал од рекетот.

СДСМ не спроведе ни Р од реформа. Единствената мерка која ја донесоа е криминалот, корупцијата, уцените, насилството, рекетарството и поткупот.

Правдата во Македонија ќе се врати, тогаш кога Заев и СДСМ ќе си заминат.

Законите мора да важат подеднакво пред сите.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...