На земјоделците им е преку глава од лагите на СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на изјавата на Цветан Трипуновски

СДСМ за сите мерки ги излажа граѓаните.

Младите земјоделци апликанти за мерката „Млад земјоделец“ која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година се уште чекаат одговор.

Министерот Димковски и директорот на платежната Бабовски треба да одговорат има или не средства во програмата за оваа мерка? Доколку има зошто е во застој, доколку нема, зошто нема иако е ветено и распишан повикот?

На земјоделците им е преку глава од лагите на СДСМ. Оваа власт земјоделците ги донесе до питачки стап.

Власта предводена од СДСМ донесе само стагнација во македонското земјоделие.

 

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...