Власта предводена од СДСМ нема абер од почитување на закони

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата на Наум Стоилковски

СДСМ продолжува без срам упорно да ја потценува интелигенцијата на граѓаните.

Нормите за градење се јасни кога станува збор за вакви дивоградби каква што е на Усеини која што власта ја толерира.

Градоначалникот на Охрид наместо да постапува според законот за градење и да ја урне дивоградбата, си игра мајтап со јавноста и ги остава бизнис – партиските интереси пред интересите на граѓаните.

Јасно се гледа дека оваа власта предводена од СДСМ нема абер од почитување на законите.

За овој и останатиот криминал СДСМ и Заев ќе одговара, а тоа време брзо ќе дојде.

 

 

            Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...