Одговор на новинарско прашање на Благица Ласовска, Претседател на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

 

Прашање: Претседателот на владата пред малку на прес конференција објави дека ќе бидат разрешени голем број на досегашни функционери и членови на Управни одбори. Како ја коментирате оваа одлука?

 

Одговор: Одлуката на премиерот и на владата за реконструкција на владата која што патем речено не беше реконструкција туку беше театар исто така и овие смени во вториот и во третиот ешалон ги коментираме како шминка и како театар пред јавноста, да се замаја јавноста. Ништо повеќе од тоа.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...