Заев и СДСМ со своите лаги ја понижуваат интелигенцијата на народот

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата на Наум Стоилковски

Зоран Заев и СДСМ со своите лаги ја понижуваат интелигенцијата на народот.

Заев најавуваше дека градењето на диво е сопрено, а негови градоначалници ги отвораат објектите.

Пред УНЕСКО владата на СДСМ предложи еден закон, пред пратениците испрати друг законски текст.

Вакво самоволие и непочитување на елементарни морални норми од власта нема никаде.

Дивоградбата на власт мора да се сопре. Избори на Република Македонија и се потребни како никогаш до сега. Граѓаните мора власта на СДСМ да ја казнат. Време на обнова со новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ мора да започне.

 

 

 

            Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...