Што договарал Костадин Костадинов на средбите што ги имал со Боки 13?

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов

Што договарал Костадин Костадинов на средбите што ги имал со Боки 13?

Дали разговарале за рекет и колкав бил рекетот што се изнудувал од бизнисмените?

Дали за рекетот бил информиран неговиот шеф Зоран Заев и колкав процент се двоел?

Мора да одговараат и Костадин Костадинов и Зоран Заев и сите кои му обезбедуваат грб и му даваа кредибилитет на Бојан Јовановски за да изнудува пари цел изминат период.

Мора да одговараат сите криминалци од СДСМ кои ги злоупотребуваа институциите за лично богатење.

Костадин Костадинов и неговиот шеф аболицираниот криминалец Зоран Заев веќе немаат кредибилитет да говорат за правда.

Костадин Костадинов и неговиот шеф аболицираниот криминалец Зоран Заев мора да одговараат пред законот.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...