Здравството предводено од СДСМ го тресат само скандали со сомнителни тендери

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Марија Андоновска

Здравството предводено од СДСМ континуирано тоне. Криминалните тендери се секојдневие додека граѓаните никако да ги добијат ветените услови од Владата.

Здравството го тресат само скандали со сомнителни тендери од кои не се знае во чии џебови завршуваат огромните суми на средства за набавка на медицинска опрема.

После скандалозните и сомнителни тендери за реагенси и централизирани лаборатории, стерилизација, сега министерството за здравство се надмина со  најновиот сомнителен и скандалозен тендер за набавка на мамографи.

Каде завршуваат парите од дупло поскапите мамографи и која фирма ќе го добие овој тендер?

За ова треба одговор, граѓаните треба да знаат каде одат нивните пари.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...