Заев докажа дека владее и организира избори на криминален начин со сталинистички методи

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес  конференцијата на Наум Стоилковски

Разговорите со комичарите потврдија дека на Зоран Заев омилени му се криминалните и сталинистичките методи за владеење и организирање на избори.

Од снимката јасно може да се слушне дека Заев без секунда да размисли се согласува со сталинистичкиот совет дека не е важно како гласаат граѓаните, важно е како се бројат гласовите.

Тоа само ни укажува како СДСМ и Заев ги организираа претседателските избори  и референдумот кога имаше бројни скандали за изборни нерегуларности, за кои партиското обвинителство не реагираше.

Во изборните циклуси кои СДСМ ги организираше бевме сведоци на поткуп во изборни цели од страна на Заев, заплашување, организирано гласање, како фалеа гласачки ливчиња и како се гласаше за 2, 4, 5 или 7 секунди, а обвинителството за овие нерегуларности спиеше.

Воедно  пораките кои се појавија во медиумите покажаа дека Заев во владиниот кабинет се среќава со лице кое е обвинето за нелегално организирање финансирање на политички изборни кампањи, перење на пари и за поткуп за пропаганда со лажни вести.

Сето  тоа ни говори Заев на каков криминален и нечесен начин  владее и организира избори.

Постојат  сериозни индиции за криминал и прекршоци направени од Заев  за кои јавното обвинителство мора да излезе од канџите на власта и да отпочне сериозна истрага за разговорите на Заев со лажниот Порошенко.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...