СДСМ е во коалиција со криминалот, Спасовски и Заев до крајот на мандатот ќе се правдаат дека истрагата е во тек, а нема да приведат ниту еден разбојник

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Орце Ѓорѓиевски

Кој е приведен после првиот грабеж на НЛБ банка во Чаир кога беа украдени околу 150 000 евра? Никој !!!

Кој е приведен после вториот грабеж на НЛБ Тутунска Банка во Сарај кога беа украдени преку 100 000 евра? Никој !!!

Кој е приведен после десетиците разбојништва врз пошти, бензински пумпи, менувачници? Никој !!!

СДСМ е во коалиција со криминалот.

Оливер Спасовски и Зоран Заев до крајот на својот мандат ќе се правдаат дека истрагата е во тек и ќе го зголемуваат личното богатство, а нема да приведат ниту еден разбојник или криминалец.

Дали е приведен убиецот на младиот фудбалер мартин јанушев? Не !!!

Дали се приведени сторителите на двојното убиство на Рузвелтова? Не !!!

Затоа граѓаните живеат во страв и ги одбројуваат деновите до моментот кога криминалната коалиција ќе си замине од власт.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...