Приказната  за Али Баба и 40-те разбојници добива нова верзија во Македонија каде главен лик е токму Зоран Заев заедно со неговите криминалци

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ наместо да се фрустрираат и да испраќаат нервозни соопштенија, подобро е да се обратат кај  Зоран Заев да ги смири и да им подели од украденото. Се ближи крајот на криминалите и крадењето, па имаме разбирање за ваквите изливи на фрустрации.

Приказната  за Али Баба и 40-те разбојници добива нова верзија во Македонија каде главен лик е токму Зоран Заев заедно со неговите криминалци од врхушката во власта.

Откако е Заев премиер граѓаните се повеќе осиромашуваат додека на неговото семејство им цветаат бизнисите со марихуана, камионите им возат за РЕК, ги имаат „Герас Цунев“, и  „Цареви кули“, а исто така си го имаат и земјиштето од струмичката касарна кое го стекнаа на сомнителен начин.

Дополнително на тоа сведоци сме како останатите функционери околу Заев, секојдневно местат тендери, сами себе си доделуваат грантови и си ги вработуваат своите најблиски во државните институции за плати кои обичните граѓани само ги сонуваат.

Малку им беше тоа па затоа почнаа да ги рекетираат  бизнисмените во Македонија, а на граѓаните им натоварија зголемени даноци, покачена акциза за горивата и поголеми трошоци за живот.

Со овие криминалци на власт граѓаните живеат во се поголема беда. На Република Македонија потребни и се промени кои единствено ќе се случат кога Заев и неговиот криминален картел ќе си заминат од власт.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...