Нешковски: СДСМ е дволична спрема граѓаните

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Тони Нешковски

Почитувани,

Сакаме да ја информираме јавноста дека на денешната седница на Советот на Општина Кавадарци по предлог на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата поднесовме предлог за дополнителна точка на дневен ред и тоа – Предлог одлука за изменување и дополнување на одлуката за висината на цените за собирање и транспортирање на комунален отпад во општина Кавадарци, каде што бараме да се поништи претходната одлука и да се врати сумата од 2 денари на метар квадратен за затворен простор на 1, 1 денар.

По предлогот на оваа точка следеше гласање каде што советничката група предводена од СДСМ заедно со нивната коалиција гласаше против и оваа точка не се стави на дневен ред.

Со ова само се гледа колку оваа политичка партија односно СДСМ немаат став и ја покажаа дволичноста спрема граѓаните во  град Кавадарци.

 

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...