Николов до Филипче: Одговори на апелот- да продискутираме за здравството

Игор Николов, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ го повика министерот за здравство Венко Филипче да одговори на повикот за јавна дебата.

-Ајде Венко Филипче одговори на апелот. Да продискутираме за здравството…!!!, напиша Николов на Фејсбук споделувајќи го апелот од Комисијата за здравство.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...