Животот којшто го ветуваше СДСМ дојде само за Зоран и Вице Заеви, за Анѓушев, Рашковски и нивните блиски

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на изнесените ставови на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Помина повеќе од две години откако СДСМ е на власт, а животот којшто го ветуваa дојде само за Зоран и Вице Заеви, за Анѓушев, Рашковски и нивните блиски.

Граѓаните секој ден живеат се потешко.

Аболицираниот Заев е на чело на криминалната банда која во овие моменти ја пустоши државата. Криминалната банда која што ја зароби државата, буџетската сметка ја користи за исплата на партиските пајташи преку криминални тендери и грантови.

Криминалот и корупцијата добија епидемиски размери, а Заев, Спасовски, Царовска, Шекеринска и останатите го зголемуваат личното богатство.

Ќе дојде денот кога Заев и неговите послушници ќе одговраат за ова нивно расипничко владеење.

На следните парламентарни избори ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира новата влада која целосно ќе се посвети да граѓаните во државата  да имаат подобар и побезбеден живот.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...