Мицкоски: Гоце Делчев е нашиот херој

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 телевизија истакна дека Гоце Делчев е нашиот херој.

Тој вели нема дилема како завршило делото на Делчев, нема дилема како завршиле неговите мошти каде што се, како биле вратени тие во 46та година во Република Македонија.

-Сето ова споено значи дека Делчев е еден голем македонец, револуционер, кој што се борел за независна, суверена македонска држава, вели Мицкоски.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...