Единствен кој е симбол за криминал и корупција е Зоран Заев и СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на интервјуто дадено за централните вести на Канал 5 на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Единствен кој е симбол за криминал и корупција е Зоран Заев и СДСМ.

Зоран Заев е единствен премиер во Европа кој неколкукратно е аболициран за криминал.

Семејните фирми на Заеви во време кога Зоран Заев е премиер забрзано го заземаат пазарот, а пред неколку месеци влегоа и во бизисот со марихуана.

Кочо Анѓушев, вториот човек во владата е синоним за тендер политичар.

Драги Рашковски станува синоним за коруптивност. Информациите кои излегоа во јавноста говорат дека тој мести тендери за награди.

Целата влада на Заев е криминална.

Граѓаните не видоа ништо добро од СДСМ. Земјоделското производство е на колена. Земјоделците немаат ни за леб. Производите наместо за продажба завршуваат на буниште, затоа што нема откуп.

Зоран Заев и СДСМ не ја уживаат поддршката кај граѓаните, тоа го покажуваат анкетите, а го знае и самиот Заев. Време е СДСМ да си замине.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...