Мицевски: Апелирам Заев и Џафери сериозно да ги сфаќаат седниците за поставување на пратенички прашања

Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница во Собранието за пратенички прашања рече дека денешната седница за пратенички прашања е алатка на пратениците да можат прашањата или барањата на граѓаните кои ги застапуваат да бидат поставени директно до министрите, замениците министри, институции до коi треба да се обратат и да добијат одговори на одредени прашања кои ги тангираат граѓаните.

-Денешната седница е закажана на време и сите оние кои треба да присуствуваат на истата ја имаат информацијата. Јас би апелирал до претседателот на Владата, на денешната седница имаме само 6 министри присутни. Од 28 министерства, седницата е посетена од страна на 6 министри, потенцираше координаторот Мицевски.

Мицевски на денешната собраниска седница апелираше до Заев и Џафери сериозно да си ги сфаќаат овие седниците за поставување на пратенички прашања.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...