Дека СДСМ брани насилство врз граѓаните говори и самиот факт што не побараа неотповиклива оставка од нивниот градоначалник

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Димитар Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ со манипулации се обидува да се извади за скандалозната аудио снимка која се поврзува со нивниот градоначалник на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуш и во која постојат сериозни индиции дека истиот бесправно лишува од слобода лице, го тепал малтретирал и навредувал.

Дека бранат насилство врз граѓаните говори и самиот факт што не побараа неотповиклива оставка од нивниот градоначалник.

СДСМ и Зоран Заев се тие кои што оправдуваат и поттикнуваат насилство и незаконско однесување од страна на нивните функционери.  Доказ за тоа е несанкционирањето  на нивниот градоначалник Марјанче Стојановски од Демир Хисар кој се закануваше на учителки дека ги прислушкува и следи, доказ е и немањето на епилог за сообраќајната несреќа која ја предизвика заменикот министер, а доказ е и смешната судска пресуда за нивниот поранешен градоначалник Боро „Марлборо“ Стојчев кој беше фатен во сериозен шверц со цигари.

Тепањето, навредувањето и лишувањето од слобода на граѓани сигурно не е европска вредност. Се додека СДСМ тоа го штити и го прикрива, дотогаш Македонија ќе биде надвор од Европската Унија.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...