ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира следната влада за обнова на Македонија

Соопштение до јавноста

СДСМ паѓа, тоа му е јасно и на Зоран Заев.

СДСМ паѓа заради младите кои забрзано ја напуштаат државата и заминуваат во странство, да работат и живеат.

СДСМ паѓа заради сите неправди и сиромаштијата во која ги втурнаа граѓаните.

СДСМ паѓа затоа што затвораат и малтретираат недолжни граѓани.

СДСМ паѓа затоа што ги изневери граѓаните.

Зоран Заев е во калта. Колата наречена СДСМ е тргната низ удолница од која нема враќање.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира следната влада за обнова на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ гаранитира стандард и успеси за Македонија и нејзините граѓани.

Ќе има повисоки плати и сигурност за вработените.

ВМРО-ДПМНЕ ќе овозможи подобро здравство, образование и наука.

Сплотени и со чиста мисла Македонија мора да се крене од пепелта.

Ќе ја обновиме Македонија. Ќе обновиме се и ќе ја поставиме државата на здрави темели. Потребно е СДСМ и Зоран Заев да си заминат во историјата.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...