Живот во Македонија дојде само за Заев и неговата криминална банда кои народните пари ги трошат за полнење на своите џебови

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Зоран Заев и СДСМ ја уништија македонската економија.

Со лагите на Заев буџетот на државата не се полни. Само во последните 5 месеци направија дупка од 3 милијарди денари од несобрани даноци.

Живот во Македонија дојде само за Заев и неговата криминална банда кои народните пари ги трошат за полнење на своите џебови.

Реализацијата на капиталните инвестиции за првите четири месеци од оваа година е под 10 проценти. Парите со кои ги задолжува Заев граѓаните се арчат на непродуктивни трошоци и за исплата на неговите концесии.

Време на реални проекти и економски прогрес ќе има кога ќе дојде новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...