Оставката на Богоевски не може да биде параван зад кој оваа криминална власт ќе ги скрие своите криминали

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ  може да говори за морал и одговорност кога метлата ќе заигра за креаторот на хаосот и криминалот во земјава и аболицираниот Заев  ќе си замине од власт.

Оставката на Богоевски  не може да биде параван зад кој оваа криминална власт ќе ги скрие своите криминали.

Доколку СДСМ сака да покаже морална одговорност, треба нејзниот лидер Зоран Заев да си поднесе оставка од премиер заради „ Евро за Вицето, евро за црквата“,  матно доделување земјиште на семејството и уште многу криминали кои ги спроведе изминативе две години.

Заев и неговата врхушка на власт откако се на власт единствено што сработија е тоа што ги проширија своите бизниси преку матни и криминални зделки, тендери и грантови на грбот на граѓаните кои едвај врзуваат крај со крај.

Република Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ заради криминалот, корупцијата , партизираното судство и обвинителство од страна на СДСМ и Зоран Заев. И токму затоа местото на Зоран Заев како и Павле Богоевски не е во политика, туку во затвор.

Кога оваа криминална власт на чело со Заев ќе си замине од власт, Македонија ќе тргне напред.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...