Крајот на Заев е близу, тој на следните избори заминува во политичка пензија

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на видео обраќањето на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Дали аболицираниот Заев смета дека е успех, што во Република Македонија повеќе од половина милион луѓе го минуваат денот со еден оброк на ден, живеејќи на работ на егзистенцијата во сиромаштија?!

Дали Заев и неговата криминална банда сметаат дека катастрофалната  реализација на капитални инвестиции од 9,8 проценти во првите три месеци е успех за државата и неговата влада?!

Дали за Заев забелешките на Европската Комисија во извештајот за напредокот на земјава се нерелевантни?

Во најновиот извештај на Европската Комисија се нотира дека инвестициите кои се зголемувале со 5 проценти во периодот од 2012-та до 2016-та година никогаш не се опоравиле. Се нотира и ниското ниво реализација капитални инвестиции.

Време е криминалната банда на власт да ги симне розовите очила, а доколку не го стори тоа народот ќе им ги симне на следните парламентарни избори. Тоа што бизнисите на кланот Заеви и луѓето блиски до оваа клапа буквално цветаат, не значи дека Македонија блеска. Тоа што на Трајче Мајбахот блеска на летното сонце по монденските места ширум Европа, не значи дека обичниот човек може да си дозволи да замине на одмор.

Крајот на Заев е близу, тој на следните избори заминува во политичка пензија за доброто на сите. Македонија ќе се врати на вистинскиот пат, на економски раст и добробит за сите граѓани.

 

 

            Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...