Се додека Заев е премиер Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Владата на СДСМ пак излажа. Датум за преговори со ЕУ и оваа година нема.

СДСМ сега и со промена на име на државата нема да почне преговори поради тоа што нема реформи.

Заев треба да знае дека во ЕУ не се оди со партизирана администрација и непотизам од енормни размери.

Во ЕУ не се оди со руинирано здравство и лошо образование.

Во ЕУ не се оди со јавен долг кој за една година порасна за над половина милијарди евра.

Во ЕУ не се оди со криминални тендери во четири очи кои ги добиваат партиски послушници.

Во ЕУ не се оди со рекет на бизнисите и ограбување на граѓаните.

Се додека Заев е премиер Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ.

 

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...