Нелоски: „Метлата“ на Заев е обид да се спаси тој самиот од одговорност за сите штетни политики

Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во денешното гостување во Само вистина рече дека тој смета дека најавената „метла“ на премиерот Заев е само обид да се амнестира лично тој самиот себе и неколку лица блиски до него од одговорност за сите штетните политики кои ги спроведуваа изминатите две години.

Според мене потегот на Зоран Заев е правење на една димна завеса, со која што ќе се амнестира себеси и тие блиските околу него за штетните политики кои што во изминатите две години како влада ги прават во Македонија и на еден начин се обидува да ги канализира одговорноста кон општинските организации, вели Нелоски.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...