Заев лично е виновен за се што се случува во Македонија

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Измамникот Зоран Заев сака да ги убеди граѓаните дека портирите во СДСМ се виновни затоа што Македонија тоне во корупција, а секој четврти Македонец живее под прагот на сиромаштија. Измамникот Зоран Заев ја убедуваше јавноста дека администрацијата била крива што нема датум за преговори со ЕУ. Останува уште да најде виновник кој без негова волја ги доделил сите тендери во здравство или за сите концесии и ниви со марихуана на неговите блиски.

Ова е срамно однесување на човек кој е три пати аболиран за тежок криминал.

Зоран Заев лично е виновен за се што и се случува на Република Македонија.

Зоран Заев нема да се сокрие позади оставката на неговиот слуга Павле Богоевски.

Оставката на Павле Богоевски нема да ги залаже граѓаните дека тој како и неговиот ментор се најголеми криминалци и треба да поднесат одговорност пред граѓаните.

Местото на Зоран Заев, Павле Богоевски и другите криминалци не е во политиката туку во затвор.

Зоран Заев кога ќе си замине од власт и политичката сцена, тогаш ќе дојде живот во Македонија.

 

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...