Македонија ќе заблеска кога Зоран Заев ќе си замине од оваа власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Македонија блеска само во очите на Заев и СДСМ.

Повеќе од 500 илјади граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, а Зоран Заев вели дека блескаме.

Во првите 3 месеци од новата година реализацијата на капиталните инвестиции е изнесува катастрофални 6 проценти, а Зоран Заев не убедува дека економијата на Македонија блеска.

Како може Македонија да блеска кога граѓаните го дишат најзагадениот воздух во светот, а во 21 век среде Европа се жртви на епидемија на морбили.

Во Македонија единствено блескаат бизнисите на кланот Заеви, кој ги полни своите џебови со народни пари.

Кога Зоран Заев ќе си замине оваа власт, и ќе одговара за се, тогаш Македонија ќе заблеска.

 

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...