Град Скопје го штити бизнисот кој му го додели на партнерот на министерката Царовска

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на Град Скопје

Градот Скопје реши да брани нешто што не се брани, односно да го заштити бизнисот кој му го додели на партерот на министерката Царовска. Впрочем тие никаде не го демантираа тоа. Ги повикуваме надлежните институции да го истражат овој скандал, бидејќи е крајно сомнително од толку фирми во Македонија, токму невенчаниот сопруг на министерката да лета дронови за еден милион.

Ова покажува дека лагите и манипулациите на Заев пред изборите за промени во работењето биле со цел да се добие политички бенефит, а уште веднаш потоа да продолжи криминогеното работење на оваа власт.

Според сомнежите кои јавноста ги има, овој мрсен бизнис кој го добива невенчаниот сопруг на Царовска нема да биде последен, туку следат уште милиони народни пари на негова сметка.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...