Граѓаните ги препознаа лагите на СДСМ бидејќи на свој грб ја почуствуваа сиромаштијата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ се препознава по нивните бледи лаги.

СДСМ ги лаже граѓаните без срам. Пишуваат соопштенија и држат прес конференции како народот во Македонија секој ден станува се побогат.

Во Македонија тече мед и млеко според СДСМ.

Но граѓаните ги препознаа лагите на СДСМ бидејќи на свој грб ја почуствуваа сиромаштијата, и економијата која секојдневно тоне.

Додека државата плаќа возила и обезбедување да го следат Заев во неговите лудории, 500.000 граѓани живеат во праг на сиромаштија. Земјоделците на кои им беше ветено сигурен откуп на производство и поголеми субвенции, својот род го фрлаат на буништа. Податоците на германската амбасада истата годишно издава околу 20.000 работни визи. Слични бројки има и од другите развиени држави. Овие податоци само покажуваат дека сиромаштијата во Македонија за овие две години е влезена на голема врата.

Граѓаните имаат се помалку пари, и знаат дека СДСМ и Заев се причината затоа што им се случува, време е СДСМ и Заев да си заминат од власт.

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...