Милошоски: Власта само наоѓа изговори за неостварените ветувања кои ги имаат дадено на граѓаните

Антонио Милошоски пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ во емисијата „Топ тема“ појасни дека неговиот колега Зекири што говори дека власта била зафатена со избори и затоа не можеле да се посветат на ветувањата е смешно, бидејќи не само на национално туку и на локално ниво ништо немаат направено.

-Градоначалникот на Велес на пример или градаоначалникот на Прилеп, или на која било друга општина немал никаква работа со договорот од Преспа, ниту со референдумот, ниту би требало да има, не би било законски да има нешто да прави или да има влијание. Тие требало да се посветат на ветувањата кои ги имаат дадено на граѓаните, истакна Милошоски.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...