Мицкоски: Победува ВМРО-ДПМНЕ, само изборен фалсификат и инженеринг може да ги спаси од пораз

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во телевизискиот дневник на Алфа телевизија вечерва од Охрид порача дека на изборите ќе се случи она што е секојдневие во Република Македонија, а тоа секојдневие ќе биде потврдено на 5 мај, победува ВМРО-ДПМНЕ, победува Гордана Силјановска Давкова за претседател на Република Македонија, победува Митре овде во Охрид како градоначалник на градот Охрид.

Мицкоски вели дека се останато што ќе биде поразлично од победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде или некаков изборен инженеринг или тежок фалсификат што ќе се случи во Република Македонија

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...