Заев и Пендаровски ги лажат граѓаните цела година дека во јуни ќе почнат преговорите за влез во ЕУ

Соопштение до јавноста

Република Македонија повторно извиси, Заев и Пендаровски не добија датум за почеток на преговори во јуни оваа година.

Заев и Пендаровски ги лажат граѓаните цела година дека во јуни ќе почнат преговорите за влез во ЕУ. Заев и Пендаровски добија ладен туш.

Во ЕУ не се оди со криминалните шеми – „евро за црквата, евро за Вицето“.

Во ЕУ не се оди со нереформирано судство и обвинителство, кое суди по принципот  Заев кажува, Русковска обвинува, Кацарска пресудува.

Во ЕУ не се оди со партизирана администрација наполената со роднини на функционерите на власта. Мира Дизел вработувањата не се европски стандард.

Во ЕУ не се оди со руинирано здравство, девастирано земјоделие и лошо образование.

Во ЕУ не се оди со јавен долг кој галопирачки за една година порасна за над половина милијарди евра.

Во ЕУ не се оди со 0 оценка за стопанството.

Во ЕУ не се оди со криминални тендери во четири очи кои ги добиваат партиски послушници.

Во ЕУ не се оди со рекет на бизнисите и пљачкање на граѓаните.

Глас за Пендаровски е глас за Заев. Глас за Пендаровски е глас за пропаст на државата.

Република Македонија мора да тргне напред. Република Македонија мора да стане правна држава, каде ќе владее правото. Гордана Сиљановска Давкова е претседател кој ќе ги донесе промените. Глас за Сиљановска е глас против Заев и криминалите на Заеви. Глас за Сиљановска е глас за просперитетна иднина.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...