Милошевски: Охрид бара помош, граѓаните барат помош, јас имам план за напредок

Митре Милошевски, кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, при своето гостување во Отворено на Алфа Телевизија рече дека тој ја предвидел малата излезност на граѓаните во првиот круг поради тоа што претходно луѓето биле излажани и изневерени.

-Јас ја барам довербата на луѓето затоа што ги немам изневерено никогаш, ни како доктор, ни како човек, нема ни како градоначалник. Но сега, луѓето сфатија дека мора да се направат промени, знаат дека сме го допреле дното и мислам дека сега то ќе се поправи, рече Милошески.

Тој рече дека е воспитан за да помага на народот, а токму сега може да му помогне на Охрид и на граѓаните.

-Воспитан сум за да сторам нешто, не можам да гледам паднат човек на улица, а да не помогнам. Охрид бара помош, граѓаните браат помош. Во оваа моја кампања немам ништо спомнато од мојата докторска кариера, не се кандидирам за директор на болница, туку за градоначалник.

Кандидатот за градоначалник на општина Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Митре Милошески рече дека се надева на мирни и чесни избори.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...