Заев и Пендаровски изгубија во првиот круг, а ќе изгубат и во вториот круг

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Колку побрзо толку подобро е СДСМ  да почне да се привикнува на новата реалност која доаѓа. Христијан Мицкоски ќе биде новиот премиер, по победата на предвремените парламентарни избори на кои СДСМ катастрофално ќе изгуби.

Заев и Пендаровски изгубија во првиот круг, а ќе изгубат и во вториот круг. Граѓаните во првиот круг покажаа дека им е преку глава од криминалот и корупцијата на власта. На 5-ти мај следува пораз за Заев и Пендаровски, во СДСМ тоа го знаат и затоа се испаничени.

Гордана Сиљановска Давкова ќе биде новиот претседател на Република Македонија, а губитникот Стево Пендаровски треба да се помири со тој факт.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...