Николоски: На 5 мај ќе победи Македонија и Силјановска

Македонија ќе победи на 5 мај затоа што на Македонија и е потребна правда, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на гостувањето на телевизијата Алфа.

-Правда во Македонија и е потребна во секој сегмент на животот, во судството, обвинителството, во јавната администрација, во економијата, образованието, здравството, правда е потребна за секој граѓанин затоа мислам дека со еден збор успеавме да опфатиме се што е потребно, објасни Николоски.

Според него на Македонија и е потребна правда и кога станува збор за меѓународните односи, бидејќи промената на името се случи вон сите меѓународни правни правила.

-Многу луѓе се гневни на случувањата, многу луѓе се разочарани од оваа, но и од претходната власт, мора да бидеме и самокритични, има и луѓе кои се заборавени, факт е дека дел и се заборавени и тие се и оние кои не излегоа да гласаат, посочи Николоски.

Оттука рече тој, на 5 мај очекувам, Гордана да е убедлив победник и ќе победи со разлика 30 до 40 илјади гласа разлика.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...