Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори

Соопштение до јавноста

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на општина Петровец.

Мицкоски истакна дека тука во победнички Петровец како и во цела Македонија очекува победата на ВМРО-ДПМНЕ да биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори бидејќи овој пат граѓаните не одлучуваат само кој ќе биде идниот претседател на Република Македонија туку одлучуваат и за иднината на нашата татковина.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека граѓаните на Македонија на 5 мај ќе стават крај на измамничките политики на власта, на лажните ветувања, на понижувањата и уништувањето на националната гордост и достоинство.

Патот е еден или ќе избереме вакви политички измамници луѓе кои што ветуваа живот и донесоа пекол. Луѓе кои што се колнеа во жицата, во дедовината, а донесоа понижување, уништување на националната гордост и достоинство. Луѓе кои што водат Бентли и Мајбах политика, луѓе кои што практично нечестити, луќе кои што се коцкаат со вистината и најчесто ја говорат, невистината. Или пак ќе го одбереме патот на правдата и правдината, вели Мицкоски.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...