Граѓаните се исправаат над неправдите, се противат на тешкото време кое го донесе оваа власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во Миравци, Гевгелија.

-Се повеќе граѓани се исправаат над неправдите, се противат на тешкото време кое го донесе оваа власт. Не е сеедно каква одлука ќе донесете, од таа одлука зависи заедничката иднина. Или ќе прифатите во ваше име да одлучуваат неспособни политичари од власта кои се однесуваат неодговорно кон заедничките судбини или ќе поддржите опција која ќе донесе правда, која ќе биде вашиот глас во политиката. Гордана е тој избор, честит и стаменит човек, жена со кредибилитет и визија за нашата татковина Република Македонија, посочи тој.

 

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...