Зоран Заев е симбол на криминогено делување, а Стево Пендаровски е 102.5% ист како него

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Костадин Костадинов

Кандидатот на Зоран Заев, Стево Пендаровски е 102.5% ист со него. Заев е симбол на криминогено делување. Заев бараше 200.000 евра за легализација на земјиште, нешто што согласно закон треба да го направи, без притоа за истото да бара мито. Заев и Пендаровски се исти.

Заев во видеото кое излезе на интернет просторот, тврди дека сите бизнисмени кои во Струмица легализирале градежно земјиште морале да платат мито. Коруптивната шема на Заев ги исцеди струмичките бизнисмени. Пендаровски е ист како Заев.

Целиот бизнис во Струмица е притиснат од криминогеноста на власта, затоа Заев изгуби гласови во Струмица. Коруптивната шема од Струмица е префрлена на ниво на цела Македонија, затоа власта изгуби на избори.

Власта изгуби во Скопје, Битола, Велес, Штип, Охрид, Прилеп и уште четириесетина градови. Власта изгуби затоа што Пендаровски и Заев се исти 102.5%. Власта изгуби затоа што криминогената шема од Струмица ја префрли на ниво на цела Македонија.

Пендаровски ќе загуби и во вториот круг. Заев тоа го знае и затоа му се бледи и очајни и митинзите. Граѓаните не сакаат криминал. Доаѓа време за право и правда. Гордана Сиљановска Давкова е почеток на промените. Криминалот мора да оди во историјата.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...