Мицкоски: Како Заев сега вели ја разбрал пораката, а пред две години велеше има двајца министри корумпирани и уште не ги смени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на 24 Телевизија во емисијата „Отворено“ истакна дека Заев пред две години велеше дека двајца негови министри се под истрага за сомнеж за корупција, а две години потоа ние не ги видовме кои се тие министри.

-Овој истиов човек велеше во оние последниве скандали за Фондот за технолошки развој, кога имавме распределба на средства фамилијарна, самиот излезе и рече ако ги сменам ќе немам со кого да работам, вели Мицкоски.

Мицкоски вели: „Заев е копија од еден филм кој зема метла прави театар со еден поранешен директор во театрите, и очекува граѓаните да му веруваат на година дена пред редовните парламентарни избори“.

Тој исто така истакна дека политиката на Зоран Заев ќе доживее класичен дебакл на парламентарните избори.

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...