Мицкоски: Силјановска е честита жена со кредибилитет, Пендаровски е спротивност од ова

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Отворено“ на Алфа кажа дека Силјановска е честита жена со кредибилитет додека Пендаровски е спротивност од тоа.

– Гордана Силјановска Давкова има многу компаративни предности визави Педаровски тоа мислам дека и на досегашните јавни настапи на оние соочувања и ТВ дебати го покажа и докажа. Но ако мене лично ме прашувате како е моето мислење за идниот претседател за Гордана станува збор за инспиративна личност за харизматична личност полна со знаење бескомпромисен борец за правото и правдината заштитник на правото и правдината. Чесен и честит лик, сопруга, мајка, сосетка.

Мискоски кажа дека антипод на сето тоа е Стево Пендаровски и дека доволно е јавноста да се присети на неговата изјава дека бил 102,5 % сличен на Зоран Заев

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...