Мицкоски на средба со жителите во Чашка: Време е народот да биде најгласен!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Чашка каде се сретна со жителите од ова населено место.

-Чашка го живее тешкото време на Заевизмот. Ова место буквално е заборавено и на маргините на интересот на власта на Заев кои за да буде уште поболна реалноста, на скапите спотови се фали дека одиме напред и блескаме. Тука во Чашка беа и измамените земјоделци, работници кои не ја добиваат платата од 500 евра која ја ветуваше Заев, невработените кои сеуште чекаат работа, ама инвестиции нема. Помина времето кога можеше народот да биде излажан, затоа време е за правда за Македонија, време е народот да биде најгласен!, стои во статусот на Мицкоски.

 

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...